UPOZORNĚNÍ: Během svátků 1.5. a 8.5. máme zavřeno. Více na otevírací doba.
AKTUALIZUJTE STRÁNKU: Stiskem kláves F5 obnovíte plný obsah této stránky.
Mapa Česká mincovna

200. výročí bitvy u Slavkova


Náhled Averzní strany - 200. výročí bitvy u Slavkova Náhled Reverzní strany - 200. výročí bitvy u Slavkova
VYPRODÁNO
dlohodobě nedostupné


NA ŽÁDANKU O ŽÁDANKÁCH
SPECIFIKACE
Pamětní medaile
Autor: ak. malíř. Karel Zeman
Rytec: Lubomír Lietava
Ražba: Česká mincovna

průměr: 50 mm
hmotnost: 56 g
materiál: MS 80
hrana hladká
provedení proof - limit 500 ks

200. výročí bitvy u Slavkova


jak získat vzácné, vyprodané mince



Chcete vědět, co znamenají zkratky Proof | B.k. | Patina ?

VÍTE, ŽE: Česká mincovna a.s. není státní podnik? Je to běžná, soukromá společnost. V Čechách žádná státní mincovna neexistuje! Obě české mincovny, Pražská i Česká splňují technické požadavky ČNB, kladené na ražbu oběhových mincí ČR.
ČNB prodává pamětní mince jen ve specializovaných prodejnách numismatiky.

KATEGORIE

České medaile ze zlata, stříbra, platiny Medaile s historickými motivy

VÝHODY

Diskrétní balení zásilky
Plné pojištění zásilky v ČR i v SK

SPECIFIKACE

Pamětní medaile
Sádrový model: ak. malíř. Karel Zeman
Rytecké úpravy: Lubomír Lietava
Ražba: Česká mincovna a.s.
Emitent: Česká mincovna a.s.
Emitentem není Česká národní banka!
Nejedná se o oficiální, státní emisi České republiky...

průměr: 50 mm
hmotnost: 56 g
materiál: MS 80
hrana hladká
provedení proof - limit 500 ks
 

ČASTO VÁS ZAJÍMÁ
Česká mincovna není státní podnik? Není. Česká mincovna a.s. je soukromá firma. Zřizovatelem České mincovny (ČM) není ani Česká republika, ani Česká národní banka. V České republice navíc působí dvě české mincovny. Česká a Pražská mincovna. Obě jsou privátní mincovny, razící mince na zakázku.
Česká mincovna nevydává české mince? Ne. České mince vydává výhradně Česká národní banka, nikoliv Česká mincovna. Autentické české mince musí mít vyznačenu nominální hodnotu v platné české měně (Koruna česká, zk. Kč) Na českých pamětních mincích jsou uváděny nominální hodnoty: 200 Kč, 500 Kč, 2000 Kč, 2500 Kč, 5000 Kč a 10 000 kč. Největší česká mince zhotovená v jediném exempláři má nominální hodnotu 100 000 000 Kč.
Proč je na české minci cizí královna? Protože nejde o českou minci. Portrét anglické královny je jasným znamením, že se nejedná o českou minci. I když je motiv mince věnován českému tématu, nebo je mince vyražena v Čechách, nelze tyto exotické ražby vydávat za české mince. Ze zákona je českou mincí pouze mince vydaná Českou národní bankou. Popis a vyobrazení každé české mince je součástí sbírky zákonů. Dalším rozlišovacím prvkem nečeských mincí je nominální hodnota v Novozélandských dolarech nebo v měně ostrovního státu Samoa.
Kdo vykupuje mince České mincovny? Medaile České mincovny můžete nabídnout ke zpětnému odkupu přímo výrobci. Další možností, je vydražení medaile v elektronické aukci, které pořádáme v pravidelných intervalech. Poslední možností je výkup medaile za cenu drahého kovu. Medaile je v tomto případě předána do rafinérie k přetavení.


  Vyprodáno
na žádanku


Doporučujeme :

- 200. výročí bitvy u Slavkova (bitva tří císařů)
- Austerlitz - francouzská pamětní mince

Bitva u Slavkova – vítězný střet francouzské armády vedené Napoleonem Bonapartem s vojsky rakousko-ruské koalice. Ve světě známý pod pojmy Battle of Austerlitz nebo Battle of Three Emperors (Bitva tří císařů). Boje vypukly 2. prosince 1805 a celkem se do nich zapojilo více než na sto šedesát tisíc mužů.

Rusko-rakouskou koalici podporovali angličtí diplomaté, kteří se obávali reálné hrozby Napoleonovy invaze na jejich ostrovy. Otevření dalších bojišť by tak oslabilo francouzské síly. Osmadvacátého června 1805 podepsali zástupci Anglie, Rakouska a Ruska spojeneckou dohodu a obě pevninské země vyhlásily Francii válku. Napoleon se chtěl vyhnout bojům na více frontách, proto chystaný vpád do Anglie odložil a vytáhl proti Rakušanům. Těm na pomoc vyrazili Rusové vedení generálem Kutuzovem. Spojenci pod tlakem Napoleonovy Velké armády takticky ustoupili až k Olomouci. Francouzi bez boje obsadili Vídeň i Brno. Bonaparte chápal, že čas hraje proti němu: odpor vůči jeho armádě sílil, na stranu koalice se začalo přiklánět i do té doby spíše neutrální Prusko. Bylo tedy v jeho zájmu, aby k rozhodujícímu střetu došlo co nejdříve. Když na Moravu dorazil i car Alexandr, bylo zřejmé, že otálet nechtějí ani Rusové. Předsunuté jednotky velitele Pjotra Bagrationa, které patřily do Kutuzovovy Podolské armády, vyhnaly francouzskou jízdu z Vyškova a hlavní vojenská masa se dala do pohybu směrem k Brnu. Na místo střetu dorazila 1. prosince.

K prvním potyčkám došlo už časně nad ránem následujícího dne, dopoledne se pak bitva rozhořela naplno. Urputné boje vypukly ve vesnicích Telnice, Sokolnice a Prace.

K masívnímu střetu došlo na vrcholu Staré vinohrady, bojovalo se v okolí Prateckého vrchu a na mnoha dalších místech.

Koaliční vojska doplácela na špatnou komunikaci mezi veliteli jednotlivých armádních sborů, k některým jednotkám se dispozice dostaly až v době, kdy už boje vypukly, jiné se držely instrukcí, které však neodpovídaly aktuální situaci na bojišti. Koordinace vázla, a tak armády nemohly těžit ze své početní výhody. Naproti tomu Napoleon dokázal improvizovat a v rozhodujícím okamžiku využít svých taktických schopností. Po rozdrcení protivníkových křídel se boj odehrával prakticky podle jeho představ. Efektivitě velení jeho generálů pak odpovídal i poměr ztrát. Ty byly až trojnásobné v neprospěch spojenců. Podle některých odhadů mohl být počet těžce raněných a mrtvých na koaliční straně až 24 tisíc. Grande Armée pak přišla přibližně o 8 a půl tisíce bojovníků, z nichž přímo v poli jich bylo zabito asi 1400.

Krvavou bitvu a Napoleonův trumf připomíná Mohyla míru s expozicí, která se nachází na Prateckém kopci.

Vyberte si investiční zlaté mince světových značek. Představíme vám je. Ryzost zlata obsaženého ve formě zlatých slitků je velmi vysoká. Dosahuje hodnoty 999.9 tisícin zlata, t.j. 24 karátů. Našim klientům garantujeme původ zboží. Dovážíme vždy nové slitky a mince. Investiční zlato - Zlín. Specializovaný prodejce investičního zlata
Kilo zlata je výmluvným symbolem bohatství. Investiční slitky hmotnosti jedné troyské unce (1 Oz) tvoří základ investičního portfolia. Slavný Krugerrand je nadále cenově nejvýhodnější formou nákupu zlatých mincí. Zlatý slitek švýcarské značky Pamp zdobí nádherná plastika bohyně hojnosti.
VYUŽIJTE NAŠI BEZPLATNOU LINKU

800 222 800
Pokud jsme na stránkách zlate-mince.cz nezodpověděli všechny vaše otázky, zavolejte nám! Zeptejte se na vše, co byste rádi věděli. Na bezplatné telefonní lince 800 222 800 vám rádi vysvětlíme vše co vás zajímá. Bezplatná linka je v provozu každý pracovní den od 8:00 do 16:00 hod. Naši operátoři jsou připraveni odpovědět na všechny vaše dotazy.
Poradíme vám s výběrem vhodných mincí a slitků. Doporučíme vám vhodný reprezentativní dar pro vaše blízké, nebo obchodní partnery. Informujeme vás o aktuální ceně investičního zlata. Dozvíte se podrobnosti o vaší objednávce. Rádi odpovíme na vaše dotazy. Naši specialisté mají 21 let zkušeností s prodejem investičního zlata. Obraťte se na nás s důvěrou. Těšíme se na vaše zavolání.
POZNÁMKA
Medaile není zobrazena ve skutečné velikosti. Kliknutím na obrázek se zvětší.
K medaili je dodáván certifikát potvrzující její parametry. 
 
DPH 21% v ceně

Prodej zboží s místem dodání mimo Českou republiku podléhá dle § 110 zvláštnímu režimu jednoho správního místa a daň z přidané hodnoty podléhá legislativě příslušného státu.

KREDIT
Kredit pro věrnostní program ZLATÉ MINCE
kód: CRM53 nákupem získáte +1,00 ZM


HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
4,8

Hodnotilo 4 sběratelů

Hlasovat mohou pouze
přihlášení uživatelé!


SDÍLEJTE S PŘÁTELI
ČASTO HLEDÁTE
mince a medaile z oblasti, která vás osobně zajímá. Možná vaši pozornost zaujmou právě tato témata:

zlato stříbro
ČASOPIS MINCE A BANKOVKY
Jediný v Čechách a na Slovensku. Získáte exkluzivně pouze u nás.

Světové investiční mince (13)

Lunární série

Investiční zlato je díky své schopnosti uchovávat vysokou hodnotu v malém objemu oblíbené prakticky po celém světě. Vedle poněkud uniformních slitků je dodáváno také ve formě ražených mincí. V tomto dílu seriálu, který mapuje nejslavnější investiční mince světa, zamíříme opět do Austrálie.

Nejrozšířenější australskou investiční mincí je bezesporu Kangaroo/Nugget, která je dobře známá i v České republice. Není to ale zdaleka jediný titul z produkce mincovny v Perthu. Další celosvětově oblíbené australské mince spojuje název , která se začala razit v roce 1996. Lícní strana s uvedenou nominální hodnotou se nemění a podobně jako u dalších australských mincí patří podobizně britské královny. Naopak rubová strana je každým rokem jiná, tak jako se mění dominantní zvíře čínského zvěrokruhu. Loni tak například mincovna razila koně, letos její mince zdobí koza. zahájila téměř před dvaceti lety zlatou mincí se symbolem krysy.

Celý článek naleznete v časopise Mince a bankovky č. 3/2015.



ZE SVĚTA KOVOVÝCH ZNÁMEK (46)

Známky Žatce IV – Žatecké chmelové známky

V pojednání o účelových známkách ze Žatce nemohou chybět chmelové známky. Jelikož se pěstováním chmele ve městě zabývaly stovky lidí, o potenciální vydavatele známek není nouze.

Vysokému počtu městských chmelařů se není co divit. V žatecké známkovně chmele byl chmel podle své provenience dělen na tři kategorie. Na prvním místě byl žatecký městský chmel, který byl ceněn nejvýše. Druhé kategorie byl okresní chmel původem z obcí na území okresu Žatec a až třetí byl takzvaný krajský chmel, kam spadal chmel hlavně z českých pěstitelských oblastí Lounska a Rakovnicka. České obce tak byly pro svou územní příslušnost diskriminované, což vzbuzovalo přirozeně nevoli.Žatec je městem, kde patrně v Čechách vznikl samotný fenomén strojně ražených chmelových známek, a to pravděpodobně ještě před tím, než v Žatci inzeroval ražbu známek chebský rytec Alexander Quintus. Chmelové česací známky přinesla především změna ve způsobu pěstování a hlavně sklizně chmele, k níž postupně docházelo teprve ve čtvrtém kvartálu 19. století. K evidenci úkolově pojaté práce se osvědčily kovové známky. Kdo ty nejstarší na Žatecku razil, není známo.

Celý článek naleznete v časopise Mince a bankovky č. 6/2018.

VÍCE O ČASOPISU DALŠÍ ČLÁNKY

NEAKTIVNÍ COOKIES

Vypnuté cookies nám nedovolují ladit tyto stránky dle vašich preferencí. Jejich aktivací nám umožníte lépe pečovat o vaše pohodlí. Více o cookies.
©2003-2024 Zlaté mince - Numismatika. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování textů a fotografií je bez písemného souhlasu zakázáno.

RESPEKTUJEME VAŠE SOUKROMÍ.

Tyto stránky upravujeme pro vaše individuální požadavky pomocí cookies. Jsou bezpečné, bezplatné a umožňují nám 'ladit' tyto stránky a nabízet ve slevě zboží dle vašich osobních preferencí. K jejich použití je vyžadován váš souhlas. Více podrobností se dozvíte na stránce cookies ...