VYUŽIJTE NAŠI BEZPLATNOU LINKU
800 222 800
Pokud jsme na stránkách zlatemince.cz nezodpověděli všechny vaše otázky, zavolejte nám! Zeptejte se na vše, co byste rádi věděli. Na bezplatné telefonní lince
800 222 800 vám rádi vysvětlíme vše co vás zajímá. Bezplatná linka je v provozu každý pracovní den od 8:00 do 16:00 hod.
Naši operátoři jsou připraveni odpovědět na všechny vaše dotazy.
Poradíme vám s výběrem vhodných mincí a slitků. Doporučíme vám vhodný reprezentativní dar pro vaše blízké, nebo obchodní partnery. Informujeme vás o aktuální ceně investičního zlata.
Dozvíte se podrobnosti o vaší objednávce. Rádi odpovíme na vaše dotazy.
Naši specialisté mají 21 let zkušeností s prodejem investičního zlata. Obraťte se na nás s důvěrou. Těšíme se na vaše zavolání.
POZNÁMKA |
Mince není
zobrazena ve skutečné velikosti. Kliknutím na obrázek se zvětší.
K minci je vydáván certifikát. |
Společná strana mincí
Elizabeth Taylor (27. února 1932 – 23. března 2011), celým jménem Elisabeth Rosemond Taylor, ve všeobecném povědomí známá především jako Liz Taylor. Dvojnásobná držitelka ceny Americké filmové akademie Oscar.
Elisabeth Taylor se narodila v Anglii žijícím americkým rodičům, kteří v Londýně obchodovali s uměleckými předměty. Do Ameriky připlula až v roce 1939, kdy se v Evropě schylovalo k válce. Před kamerou se poprvé objevila ve filmu společnosti Universal There's One Born Every Minute v roce 1942. Už o rok později získala angažmá u Metro-Goldwyn-Mayer, kde se zakrátko stala dětskou hereckou hvězdou.
Sérii úspěšných filmů odstartoval snímek
Lassie se vrací.
Mezi její nejslavnější vystoupení patří role Kleopatry. Ve stejnojmenném velkofilmu, kde nenapodobitelným způsobem ztvárnila egyptskou královnu, si zahrála se svým budoucím manželem Richardem Burtonem.
Za snímek Kdo se bojí Virginie Woolfové, který brzy následoval, obdržela Oskara.
Liz Taylor byla celkem osmkrát vdaná, z toho dvakrát za Richarda Burtona. Byla blízkou kamarádkou zpěváka Michaela Jacksona. K jejím dalším aktivitám patřil vývoj parfémů, angažovala se v charitativních projektech.
Sophia Loren (20. září 1934), v šedesátých letech minulého století se stala hereckou hvězdou světového významu. Držitelka ceny Americké filmové akademie Oscar za celoživotní dílo.
Sophia se narodila v malé vesničce nedaleko italské Neapole jako Sophia Villani Scicolone. Její příběh vzdáleně připomíná pohádku o Popelce. Původně chudá a pohublá dívka se proměnila v bohatou super star, která pobláznila miliony mužů na celé planetě. Talent v Sophii rozpoznala už její matka Romilda, která dceru přihlašovala do různých soutěží krásy a jednou ji přivedla až do filmových ateliérů v Římě. Sophia se ukázala ve filmu Quo Vadis a pak se věnovala práci modelky.
Na soutěži Miss Roma si půvabné dívky všiml filmový producent Carlo Ponti, který ji přejmenoval na Sophii Loren a zařídil účinkování v dalších filmech. O dvacet let staršího Pontiho si Sophia později vzala za muže. Mimořádný výkon ve filmu Horalka z roku 1960 vynesl herečce Oscara za hlavní ženskou roli.
Období největší slávy Loren zažívala v šedesátých a sedmdesátých letech, partnerem ji často byl slavný italský herec Marcello Mastroianni. Objevovala se ale i po boku
hollywoodských super hvězd Paula Newmanna, Richarda Burtona, Marlona Branda nebo například Gregoryho Pecka a dalších. Sophia Loren má dva syny, žije v Kalifornii a herectví se již nevěnuje.
Marilyn Monroe (1. června 1926 – 4. srpna 1962), byla nejslavnější americkou herečkou padesátých let minulého století. Dodnes je vnímána jak symbol krásy a ženskosti.
Své dětství Marilyn vždy popisovala jako děsivé období. Narodila se v Los Angeles jako Norma Jean Baker Mortenson. Psychicky labilní matka byla závislá na lécích a na výchovu dcery nestačila. Malá Norma tak rané období svého života strávila střídavě v pěstounské péči, u příbuzných i v sirotčinci. Krátce po šestnáctých narozeninách se provdala za jedenadvacetiletého námořníka Jima Doughertyho a začala pracovat v továrně s vojenskou výrobou. Tam Normu objevil fotograf David Conover, který ji pak přivedl k modelingu. Její muž Jim měl ovšem o manželství jiné představy, a tak po válce svazek ukončil.
První smlouvu se společností 20th Century Fox podepsala herečka v roce 1946, a teprve tehdy se začala prezentovat jako Marilyn Monroe. Po několika druhořadých rolích zazářila ve filmu Asfaltová džungle z roku 1950.
Její popularita prudce narůstala. V roce 1954 se po dvouleté známosti provdala za baseballistu Joea DiMaggia. Ten však těžce nesl její slávu a po narůstajících konfliktech se manželé už za devět měsíců rozešli. (DiMaggio toho pak do konce života litoval).
Marilyn často ztvárňovala roli naivní, někdy až přihlouplé blondýnky, což v kombinaci s jejím atraktivním vzhledem působilo neobyčejně roztomile. Příkladem může být film Někdo to rád horké, který byl vyhlášen nejlepší komedií 20. století. Marilyn, stejně jako její matka, trpěla psychickými problémy, které řešila stále většími dávkami léků. Zemřela na předávkování v Los Angeles.
|
DPH 21% v ceně
Prodej zboží s místem dodání mimo Českou republiku podléhá dle § 110 zvláštnímu režimu jednoho správního místa a daň z přidané hodnoty podléhá legislativě příslušného státu.