Sada oběhových mincí české republiky včetně stříbrné repliky
mince 1 Kč z roku 1922. Obsahuje nové mince České republiky
Špičkové provedení.
Sada oběžných mincí ČR 2005 Proof včetně repliky 1 Kč r. 1922
2005 Proof
Sada oběhových mincí české republiky včetně stříbrné repliky
mince 1 Kč z roku 1922.
Obsahuje nové mince České republiky
Špičkové provedení.
Cena: |
Vyprodáno
na žádanku
|
VÍTE, ŽE: Nejširší nabídku zahraniční numismatiky v Čechách a na Slovensku najdete v Obecním domě v Praze? Nové mince z numizmatické produkce předních světových mincoven dovážíme pravidelně, bez prostředníků a jejich nákup u nás je proto levnější.
Doporučujeme :
- Oběžné mince ČR
- Oběžné mince SR
České korunové mince:
Oběžné mince České republiky od 1.1.1993
Stříbrná replika 1 Kč z roku 1922
KATEGORIE
Root Oběhové mince České republiky
Diskrétní balení zásilky
Plné pojištění zásilky v ČR i v SK
Pamětní stříbrná medaile
s motivem 1 Kč z r. 1922
Ryzost: 999/1000 Ag
Průměr: 24,5 mm
Hmotnost: 10,33 g
Proof ražba
(něm. polierte Platte, zkr. PP, ang. nejčastěji zjednodušeně frosted
proof nebo jen proof,
zkr. prf) Ražba na leštěné nebo vysoce leštěné střížky z razidel,
jejichž pole je vysoce leštěno a reliéf matován. Mincím raženým tímto
postupem se v samotné ražbě, ale i v přípravných a závěrečných etapách
věnuje největší pozornost. Hotové mince jsou od razidla odebírány
způsobem zamezujícím poškození, ručně nebo plně automaticky pomocí
odbíracího zařízení. Stupeň lesku je závislý na způsobu leštění razidel,
ale i střížků. Nižší lesk vykazují střížky leštěné třením mezi ocelovými
nebo skleněnými kuličkami, keramickými nepravidelnými tělísky nebo jiným
podobným materiálem (něm. kugelpoliert), vyšší lesk střížky leštěné
textilními kotouči nebo kartáči (něm. bürstenpoliert). Matování může být
provedeno na různých částech reliéfu odlišnými technologiemi, jinými
zařízeními nebo tělesy rozdílné jemnosti, různé části reliéfu proto
mohou být různě matné.
Investiční zlaté slitky se vyznačují extrémně vysokou ryzostí zlata, která dosahuje hodnoty 999.9 tisícin, což odpovídá 24 karátům. Tato úroveň ryzosti znamená, že zlato obsažené ve slitcích je téměř zcela čisté a bez příměsí jiných kovů. Díky této vysoké ryzosti jsou zlaté slitky ceněny nejen pro svou hodnotu, ale také pro svou stabilitu a kvalitu. Investoři si tak mohou být jisti, že drží v rukou produkt nejvyšší kvality, který je ideálním prostředkem pro uchování a ochranu jejich majetku.
Investiční zlato je základem naší nabídky. Jsme specializovaný prodejce investičních kovů v Zlíně, kde poskytujeme široký výběr zlatých slitků a mincí od renomovaných výrobců. Naše produkty jsou osvobozeny od DPH a zaručujeme jejich původ a kvalitu. S námi můžete nakupovat bezpečně a s důvěrou, neboť jsme dlouholetým partnerem mnoha spokojených zákazníků. Navštivte nás a vyberte si z naší široké škály investičních zlatých produktů, které vám pomohou chránit váš majetek a dosahovat vašich finančních cílů.
Krugerrand, ikonická zlatá mince, zůstává nepřekonatelnou volbou pro investory díky své dlouhé historii a stabilní ceně. S odstupem času si udržuje pozici cenově nejvýhodnější zlaté mince na trhu. Jeho široká dostupnost a uznávaná kvalita z něj dělají základní kámen každého investičního portfolia. Bez ohledu na výkyvy trhu si Krugerrand udržuje svou hodnotu a likviditu, což ho činí tou nejrozumnější volbou pro ty, kteří hledají stabilní a bezpečnou investici do zlata.
Vídeňský filharmonik je bezpochyby korunní klenot evropských investičních mincí. Ražený z ryzího zlata, tato mince nejen září krásou, ale představuje i symbol finanční stability a jistoty. Její prestiž a hodnota ji činí nejžádanějším kouskem mezi investory, kteří ocení nejen estetickou hodnotu, ale také její schopnost chránit majetek před inflací a hospodářskými turbulencemi. Pokud hledáte spolehlivou investici s dlouhodobou stabilitou, Vídeňský filharmonik je volbou, která vám poskytne klidné spaní i v nejdynamičtějších časech na trhu.
800 222 800
POZNÁMKA |
Medaile není
zobrazena ve skutečné velikosti. Kliknutím na obrázek se zvětší. K medaili je dodáván certifikát potvrzující její parametry. |
DPH 21% v ceně
Prodej zboží s místem dodání mimo Českou republiku podléhá dle § 110 zvláštnímu režimu jednoho správního místa a daň z přidané hodnoty podléhá legislativě příslušného státu.
Registrace Přihlášení
Při nákupu investičního zlata.
Hodnotilo 4 sběratelů. Hlasovat mohou pouze přihlášení uživatelé!
Stránky Zlatemince.cz byly vybrány Národní knihovnou ČR jako kvalitní informační zdroj. Cílem jeho digitalizace Národní knihovnou je, aby byl uchován do budoucna a stal se součástí kulturního dědictví českého národa. Proto je obsah stránek Zlatemince.cz archivován několikrát ročně. Archivní záznam je součástí České národní bibliografie a katalogu NK ČR.
České mince a v Čechách vyráběné medaile jsou dokladem kulturní a technické vyspělosti národa. Jsou nositeli ideálů své epochy a dobovým poselstvím budoucím generacím.
Jediný v Čechách a na Slovensku. Získáte exkluzivně pouze u nás.
Tokeny 18. a 19. století Nenápadný poklad britského mincovnictví
Tokeny, nouzové platidlo, používané v období průmyslové revoluce. Staly se vítanou náhradou drobné mince i sběratelským fenoménem své doby.Oblíbené, přijímané s nedůvěrou, zakazované. Nejlepší příklady medailérského umění i obyčejné kusy kovu. Byly součástí příběhu Velké Británie 18. a 19. století.
Provinciální tokeny
Blížil se konec 18. století a Británie trpěla nedostatkem drobné mince. Prudký nárůst cen mědi vedl ke skupování kvalitních minci, jejich tavení a prodeji kovu s dvojnásobným ziskem. Průmyslová revoluce s sebou přinášela rychlý rozvoj ve společnosti. Lidé, kteří se přistěhovali za prací do měst, museli být něčím placeni. Zaměstnavatelé požadovali nápravu, ale vláda odmítla. Transport měděných mincí do průmyslových center byl příliš nákladný a nebezpečný. Poslední mince ze 70. let byly opotřebované k nepoznání a nebo posloužily jako materiál pro padělky, které tvořily dvě třetiny tehdejšího oběživa. Trh proto volal po náhradě a tou se staly právě tokeny.
Tokeny nebyly v britském mincovnictví žádnou novinkou. Používány byly již od středověku a k jejich velkému rozšíření jako náhrady za farthing a halfpenny došlo v 2. polovině 17. století.
Celý článek naleznete v časopise Mince a bankovky č. 1/2014.
Tyto stránky upravujeme pro vaše individuální požadavky pomocí cookies. Jsou bezpečné, bezplatné a umožňují nám 'ladit' tyto stránky a nabízet ve slevě zboží dle vašich osobních preferencí. K jejich použití je vyžadován váš souhlas. Více podrobností se dozvíte na stránce cookies ...