Vítejte u nás. Jsme 1. na českém trhu drahých kovů. 21 let dodáváme
zlato
korporacím i drobným investorům. Naší předností je rychlost dodávek a nízká cena. Máme nejnižší ceny v Čechách i na Slovensku.
Nejnižší přirážku k burzovní ceně (premium). Nejnižší rozdíl mezi prodejní a výkupní cenou (spread). Jsme spolehliví a diskrétní. Rozumíme své práci. Poradíme vám. Máme kamenné prodejny v Praze, Brně, Vsetíně a Bratislavě.
ZLATO
STŘÍBRO
Dovážíme zlaté slitky předních švýcarských rafinérií. Máme největší skladové zásoby zlatých cihel značek Argor-Heraeus a PAMP (Produits Artistiques Métaux Précieux). Máme i nejlepší ceny těchto slitků v ČR a na Slovensku.
Zlato
těchto rafinériií je certifikováno LBMA (London Bullion Market Association). Proto jsou při obchodování v EU osvobozeny od DPH.
Česká národní banka a Národná banka Slovenska jsou našimi smluvními dodavateli českých, resp. slovenských zlatých a stříbrných mincí. Jsme exkluzivní prodejce Pražské mincovny a.s. Naši činnost dozoruje Puncovní úřad. Garantujeme původ a ryzost našeho zboží.
Nákup investičního stříbra doporučujeme zejména podnikatelům, plátcům DPH. Při nákupu stříbra od nás si můžete uplatnit DPH v plné výši 21 procent. Při nákupu nad 100 000 Kč kupujete v režimu přenesené daňové povinnosti a DPH nezatěžuje vaše cashflow. DPH ve výši 21 procent je naše klíčová konkurenční výhoda. Jiní prodejci prodávají stříbrné mince jako použité zboží dle §90, kdy je DPH snížena na minimum. Tím si zvyšují zisk na úkor kupujících. Srovnávejte proto cenu stříbrných mincí zásadně bez DPH. Výši DPH si vždy nechejte v nabídce prodejců vyčíslit.
České země a zlato – to je příběh, který se píše již po celá staletí. Příběh, který je propleten s osudy panovníků, národních hrdinů a celého národa. Příběh, který zrcadlí vzestupy a pády, slávu a bohatství, ale i tvrdou práci a touhu po udržení bohatství, které má nejen materiální, ale i duchovní rozměr. Kraj s poetickým jménem Bohemia byl odedávna proslulý svými poklady, ukrytými hluboko v zemi i v korytech řek. Aurum (lat.) – kov tak vzácný a přitažlivý, že se stal symbolem moci, slávy a nesmrtelnosti.
Již od dávných dob se v českých řekách rýžovaly zlaté nugety, a to zejména v potocích, které se proplétají Šumavou a Českým krasem. Rýžování zlata zde bylo oblíbenou činností místních obyvatel i cestovatelů, kteří se sem sjížděli v naději, že najdou svůj kus štěstí. Legendy vyprávějí o bohatství, které se ukrývalo v písčitých nánosech a které dávalo naději na lepší život. Zlaté nálezy byly nejen zdrojem obživy, ale i inspirací pro lidové pověsti, které dodnes připomínají tuto zlatou éru.
Vedle rýžování zlata z řek se významně rozvíjelo i dolování zlata v českých horách. Krušné hory, Jizerské hory či Zlaté hory – to jsou jen některé z míst, kde se těžilo zlato a stříbro. Tyto činnosti měly zásadní vliv na rozvoj českých měst a obchodních center, která se stala křižovatkami obchodu a řemesel. Města jako Kutná Hora, Jílové u Prahy či Kašperské Hory nebo moravská Jihlava byly symboly bohatství a prosperity, které drahé kovy přinášely.
K nejvýznamnějším vladařům, který je s českým zlatem neodmyslitelně spojen, patřil Přemysl Otakar II., často označovaný jako "král železný a zlatý." Tento mocný panovník, který vládl ve 13. století, nejenže rozšířil území českého království, ale také podporoval rozvoj dolování zlata a stříbra. Přemysl Otakar II. chápal význam těchto drahých kovů jako zdroje bohatství a moci, což se odráželo v jeho ambicích stát se jedním z nejmocnějších vládců tehdejší Evropy. Kutná Hora, která se za jeho vlády stala jedním z nejbohatších měst Evropy, je toho dodnes svědkem.
Zlato a stříbro nejenže přinášelo bohatství, ale také se stalo základem pro vznik nových měst a rozvoj obchodu. Česká města jako Praha, Brno nebo Plzeň se díky svému bohatství stala významnými centry kultury a vzdělanosti. Bohatství, které zlato přinášelo, umožňovalo stavbu nádherných paláců, chrámů a klášterů, které dodnes zdobí naši zemi a připomínají nám slavnou minulost.
Jedním z nejvýznamnějších patronů umění a sběratelem, který je úzce spjat se zlatem a snahou o jeho získání pomocí alchymie, byl císař Rudolf II. Tento osvícený panovník, který vládl na přelomu 16. a 17. století, proměnil Prahu v centrum evropské kultury a vědy. Rudolf II. byl vášnivým sběratelem uměleckých děl, mincí a medailí, které se staly symbolem jeho moci a kulturního vlivu. Jeho sbírky obsahovaly vzácné exempláře z celého světa a dodnes jsou považovány za jedny z nejvýznamnějších uměleckých sbírek své doby. Rudolf II. viděl v umění a zlatu nejen estetickou, ale i symbolickou hodnotu – jako odraz své moci a významu svého rodu.
Pod jeho vládou se Praha stala doslova zlatým městem, kde se zlato nejen zpracovávalo, ale také se stalo inspirací pro umělce, alchymisty a učence. Praha byla místem, kde se snoubilo bohatství s věděním, kde se tvořila historie a kde zlato hrálo jednu z hlavních rolí. Alchymisté, kteří se snažili odhalit tajemství přeměny obyčejných kovů ve zlato, byli neodmyslitelnou součástí Rudolfova dvora. Tito učenci a mystici se snažili proniknout do tajemství přírody a nalézt cestu k věčnému bohatství, které zlato symbolizovalo.
Zlato mělo v českých zemích vždy zvláštní místo. Bylo nejen symbolem bohatství a moci, ale také vytrvalosti a lidské touhy po zlepšení, po dokonalosti. Lidé, kteří se vydávali do lesů a hor, aby rýžovali zlato z řek nebo kopali v dolech, byli vedení nadějí na lepší život a touhou po bohatství, které zlato přinášelo. Tato touha byla součástí národní identity a odrážela se v lidových písních, pověstech a legendách, které dodnes připomínají slavné období, kdy se zlato těžilo v našich zemích.
Zlaté české ručičky – to není jen prázdné rčení. Zlato totiž z českých zemí proudilo do celého světa a proslavilo české řemeslníky a zlatníky, kteří vyráběli nádherné šperky, mince a medaile. Česká zlatnická tradice sahá až do středověku a dodnes je považována za jednu z nejkvalitnějších na světě. Čeští zlatníci vytvářeli mistrovská díla, která byla žádaná na evropských dvorech a stala se dokladem českého řemeslného umu a dovednosti.
Zlato se stalo i základem české měny. Již ve středověku byly zlaté a stříbrné mince raženy v českých mincovnách, které se proslavily po celé Evropě. Pražský groš, ražený v Kutné Hoře, se stal jednou z nejuznávanějších měn své doby a byl široce používán nejen v českých zemích, ale i v zahraničí. Kov, který byl použit k ražbě těchto mincí, pocházel z českých dolů a představoval symbol hospodářské síly českého království.
Dnes je zlato stále součástí českého dědictví. I když se dnes již zlato v českých řekách běžně nerýžuje a dolování zlata ztratilo na významu, stále zůstává symbolem bohatství, stability a tradice. Zlato se stalo nejen investičním nástrojem, ale i kulturním symbolem, který připomíná slavnou minulost našich zemí. Češi si stále uvědomují hodnotu zlata, ať už jako investice do budoucnosti nebo jako součásti kulturního dědictví.
Zlato je prostě neodmyslitelnou součástí české identity. Je to kov, který nás provází celými dějinami, který formoval naši kulturu a který dodnes zůstává symbolem moci, bohatství a krásy. Ať už se jedná o zlaté mince, šperky nebo umělecká díla, zlato je vždy symbolem něčeho vyššího – něčeho, co přesahuje materiální svět a vstupuje do oblasti symboliky, tradice a národní hrdosti.
Země česká – země zlatá. Toto staré rčení není jen poetickým vyjádřením, ale pravdou, která má hluboké kořeny v naší
historii. Zlato bylo a je symbolem bohatství, moci a krásy. Bylo to zlato, které přineslo českému království jeho lesk a slávu. A je to zlato, které dodnes září v našich srdcích jako symbol naší minulosti, přítomnosti i budoucnosti.