AKTUALIZUJTE STRÁNKU: Stiskem kláves F5 obnovíte plný obsah této stránky.
Zlaté mince Česká mincovna

Kolekce Hold historickým mincovnám - Pražská mincovna


Náhled Averzní strany - Kolekce Hold historickým mincovnám - Pražská mincovna Náhled Reverzní strany - Kolekce Hold historickým mincovnám - Pražská mincovna
VYPRODÁNO
dlohodobě nedostupné


NA ŽÁDANKU O ŽÁDANKÁCH
SPECIFIKACE
Kolekce Hold historickým mincovnám
Autor: Lukáš Jan
Ražba: Česká mincovna

průměr: 37 mm
hmotnost: 31,1 g
ryzost stříbra: 999/1000 Ag
hrana hladká s opisem
limit provedení b.k.: 1000 ks
emise: červen 2012

Kolekce Hold historickým mincovnám - replika tolarového období III. Ag
PRAŽSKÁ MINCOVNA

Investiční zlato Investiční zlato


jak získat vzácné, vyprodané mince


VÍTE, ŽE: Česká mincovna a.s. není státní podnik? Je to běžná, soukromá společnost. V Čechách žádná státní mincovna neexistuje! Obě české mincovny, Pražská i Česká splňují technické požadavky ČNB, kladené na ražbu oběhových mincí ČR.
ČNB prodává pamětní mince jen ve specializovaných prodejnách numismatiky.

KATEGORIE

České medaile ze zlata, stříbra, platiny Medaile s historickými motivy
Česká mincovna (Jablonec nad Nisou) Emisní plán ČM 2012

VÝHODY

Diskrétní balení zásilky
Plné pojištění zásilky v ČR i v SK

SPECIFIKACE

Stříbrná pamětní medaile
Sádrový model: Jan Lukáš
Ražba: Česká mincovna a.s.
Emitent: Česká mincovna a.s.
Emitentem není Česká národní banka!
Nejedná se o oficiální, státní emisi České republiky...

průměr: 37 mm
hmotnost: 31,1 g
ryzost stříbra: 999/1000 Ag
hrana: hladká s opisem
limit: 1000 ks 
provedení: standard
emise: červen 2012
Kód položky: CRM1005

ČASTO VÁS ZAJÍMÁ
Česká mincovna není státní podnik? Není. Česká mincovna a.s. je soukromá firma. Zřizovatelem České mincovny (ČM) není ani Česká republika, ani Česká národní banka. V České republice navíc působí dvě české mincovny. Česká a Pražská mincovna. Obě jsou privátní mincovny, razící mince na zakázku.
Česká mincovna nevydává české mince? Ne. České mince vydává výhradně Česká národní banka, nikoliv Česká mincovna. Autentické české mince musí mít vyznačenu nominální hodnotu v platné české měně (Koruna česká, zk. Kč) Na českých pamětních mincích jsou uváděny nominální hodnoty: 200 Kč, 500 Kč, 2000 Kč, 2500 Kč, 5000 Kč a 10 000 kč. Největší česká mince zhotovená v jediném exempláři má nominální hodnotu 100 000 000 Kč.
Proč je na české minci cizí královna? Protože nejde o českou minci. Portrét anglické královny je jasným znamením, že se nejedná o českou minci. I když je motiv mince věnován českému tématu, nebo je mince vyražena v Čechách, nelze tyto exotické ražby vydávat za české mince. Ze zákona je českou mincí pouze mince vydaná Českou národní bankou. Popis a vyobrazení každé české mince je součástí sbírky zákonů. Dalším rozlišovacím prvkem nečeských mincí je nominální hodnota v Novozélandských dolarech nebo v měně ostrovního státu Samoa.
Kdo vykupuje mince České mincovny? Medaile České mincovny můžete nabídnout ke zpětnému odkupu přímo výrobci. Další možností, je vydražení medaile v elektronické aukci, které pořádáme v pravidelných intervalech. Poslední možností je výkup medaile za cenu drahého kovu. Medaile je v tomto případě předána do rafinérie k přetavení.


Další medaile:
- I. KRÁLOVSKÁ MINCOVNA JÁCHYMOV
- II. VLAŠSKÝ DVŮR KUTNÁ HORA
- III. PRAŽSKÁ MINCOVNA
- IV. OPAVSKÁ VÉVODSKÁ MINCOVNA
- V. OLOMOUCKÁ STAVOVSKÁ MINCOVNA
- VI. BISKUPSKÁ MINCOVNA KROMĚŘÍŽ

Investiční zlato

Pražská mincovna patřila mezi pracoviště, která nebyla zřízena za účelem zpracování nově vytěženého drahého kovu (jako Kutná Hora a Jáchymov), ale v systému výroby peněz plnila jinou úlohu. Od samotného počátku své existence byla závislá na dovozu vstupní suroviny, což v 16. století podstatným způsobem ovlivňovalo její produkční možnosti. Oficiálně byla stálá vládní mincovna v Praze zřízena roku 1535. Její hlavní výrobní program byl zpočátku orientován výhradně na ražbu plnohodnotných obchodních mincí (zlatých českých dukátů a stříbrných tolarů, půltolarů a čtvrttolarů), které využívali finanční specialisté českého oddělení dvorské komory (zřízeného v Praze roku 1527) pro úhrady zahraničních pohledávek českého krále a pro potřebu samotného panovníka a jeho dvořanů, neboť se jednalo o mince po celé Evropě obecně akceptované. Stříbrné mince nižších hodnot krejcarové měny a drobné nominály se v pražské mincovně začaly vyrábět až od roku 1561, kdy se Ferdinand I. neúspěšně pokoušel přizpůsobit výrobu českých mincí říšskému měnovému systému, dočasně zavedenému roku 1559. Po měnové reformě roku 1573, kterou se český stát vracel k vlastnímu samostatnému měnovému systému, byl program pražské mincovny redukován na ražbu dukátů a tolarů a také na remonetarizaci starších z oběhu stahovaných ražeb krejcarových, ze kterých se i v Praze začaly razit nové hlavní běžné mince české zemské měny (tzv. bílé groše).

Podstatnou změnu ve funkci pražské mincovny přinesl až chystaný přesun trvalého sídla panovnického dvora z Vídně do Prahy.Tuto změnu sídelní struktury habsburského soustátí připravoval již Maxmilián II. (1564-1576), ale de iure byla uskutečněna až za vlády Rudolfa II. roku 1583. Pražská mincovna tak vedle zajištění dostatečného množství drobných a běžných českých mincí pro potřeby stále rostoucího počtu obyvatel pražských měst začala znovu produkovat pro panovnický dvůr ve zvýšené míře zlaté dukáty a stříbrné tolary, a také reprezentační mince v podobě do té doby nebývalých hmotnostních násobků dukátů a tolarů.

Hlavní stříbrnou obchodní mincí ale zůstával tolar. Právě v případě této mince ovlivnil císař Rudolf II. její vnější podobu podstatným způsobem, a to především z hlediska uměleckého ztvárnění panovnické symboliky. Tradiční heraldické pojetí bylo nahrazeno novým zobrazením císařského orla podle předlohy italského medailéra Antonia Abondia. Původní umělecká kvalita předlohy císařského dvorního medailéra sice nemohla být méně zkušenými výrobci razidel reprodukována v původní kvalitě, přesto se toto neobvyklé ztvárnění císařského orla užívalo na českých tolarových ražbách až do roku 1603.

Replika pražského tolaru z roku 1580 představuje nejstarší verzi uměleckého ztvárnění podoby mladého císaře Rudolfa II., užívaného na lícní straně českých tolarových mincí. Rubová strana s císařským orlem se však již kvalitní umělecké předloze Abondiově výrazně vzdálila.

Prof. PhDr. Petr Vorel, CSc.

Vyberte si investiční zlaté slitky od renomovaných značek jako Argor-Heraeus, Pamp nebo Münze Österreich. Tyto značky jsou zárukou kvality a čistoty, což z nich činí ideální volbu pro investory. Argor-Heraeus je známý svou špičkovou technologií a precizním zpracováním. Pamp nabízí inovativní designy a vysokou estetickou hodnotu. Münze Österreich vyniká dlouholetou tradicí a spolehlivostí. Každý z těchto slitků představuje bezpečnou a hodnotnou investici, která ochrání vaše úspory před inflací a ekonomickou nestabilitou. Investujte s důvěrou do zlatých slitků od těchto předních výrobců.

Výkup zlata je u nás stejně snadný jako jeho prodej. Nabízíme rychlý a bezpečný proces, který zajišťuje, že získáte spravedlivou tržní cenu za vaše zlato. Naši odborníci posoudí kvalitu a ryzost vašeho zlata a nabídnou vám nejlepší možnou cenu. Celý proces je transparentní a probíhá bez zbytečných komplikací. Navštivte nás a přesvědčte se sami, jak snadno můžete prodat své zlaté slitky a mince.

Kilo zlata je výmluvným symbolem bohatství. Jeho majetnický vzhled a vysoká hodnota představují sílu a stabilitu majetku. Je to nejvyšší forma zlata, která osvědčuje finanční sílu a stabilitu majitele.

Investiční slitky hmotnosti jedné troyské unce (1 Oz) tvoří základ investičního portfolia. Jsou kompaktní, snadno obchodovatelné a ideální pro diversifikaci investic do drahých kovů.

VYUŽIJTE NAŠI BEZPLATNOU LINKU

800 222 800
Pokud jsme na stránkách zlatemince.cz nezodpověděli všechny vaše otázky, zavolejte nám! Zeptejte se na vše, co byste rádi věděli. Na bezplatné telefonní lince 800 222 800 vám rádi vysvětlíme vše co vás zajímá. Bezplatná linka je v provozu každý pracovní den od 8:00 do 16:00 hod. Naši operátoři jsou připraveni odpovědět na všechny vaše dotazy.
Poradíme vám s výběrem vhodných mincí a slitků. Doporučíme vám vhodný reprezentativní dar pro vaše blízké, nebo obchodní partnery. Informujeme vás o aktuální ceně investičního zlata. Dozvíte se podrobnosti o vaší objednávce. Rádi odpovíme na vaše dotazy. Naši specialisté mají 21 let zkušeností s prodejem investičního zlata. Obraťte se na nás s důvěrou. Těšíme se na vaše zavolání.
POZNÁMKA
Medaile není zobrazena ve skutečné velikosti. Kliknutím na obrázek se zvětší.
K medaili je dodáván certifikát potvrzující její parametry.
Do prodejní ceny se nyní promítá pohyb cen na trhu drahých kovů.

Averz (lícní strana):
Ústředním motivem lícní strany je vyobrazení císaře Rudolfa II. v dobovém oděvu. Císař je zachycen z profilu a bez panovnické koruny. Okraj mincovního pole zabírá latinský opis ve zkratkách RVDOLPHVS II. D G RO IM S AV GE HV BO REX (znamená: RVDOLPHVS II. DEI GRATIA ROMANORVM IMPERATOR SEMPER AVGUSTVS GERMANIAE HVNGARIAE), který pokračuje na reverzní straně.

Reverz (rubová stana):
Na rubové straně je vyobrazen říšský orel v letu, s císařskou korunou nad jeho dvěma hlavami. Na hrudi nese symbol říšského jablka, u levého pařátu se nachází panovnické žezlo, téměř symetricky k němu je pak umístěn meč. Opis z lícní strany pokračuje zkratkami ARCHIDVX AVSTRI DVX BV MA MO 1580 (znamená: ARCHIDVS AVSTRIAE DVX BVRGVNDIAE MARCHIO MORAVIAE). Volný překlad: Rudolf Druhý, z Boží milosti císař římský, vždy rozmnožitel říše, král německý, uherský, český, arcikníže rakouský, vévoda burgundský, markrabě moravský 1580.


DPH 21% v ceně

Prodej zboží s místem dodání mimo Českou republiku podléhá dle § 110 zvláštnímu režimu jednoho správního místa a daň z přidané hodnoty podléhá legislativě příslušného státu.

KREDIT
Kredit pro věrnostní program ZLATÉ MINCE
kód: CRM1005 nákupem získáte +3,00 ZM


SDÍLEJTE S PŘÁTELI
Dnešní svět je propojený více než kdykoliv předtím a díky sociálním sítím můžeme sdílet své myšlenky, zážitky a objevy s přáteli po celém světě. Narazili jste u nás na něco zajímavého, překvapivého nebo zábavného? Podělte se o to s nimi! Není nic lepšího než přinést úsměv na tvář někoho jiného nebo obohatit jeho den novým poznatkem.

Nejde jen o zábavu – sdílením můžeme také informovat a vydělávat. Přemýšlejte o tom, jaký dopad může mít jedno kliknutí na tlačítko „sdílet“. Vaše známí se mohou dozvědět o věcech, o kterých by jinak možná nikdy neslyšeli. Můžete někoho inspirovat k zamyšlení, upozornit jej na důležitou novinku nebo jen prostě mu dát najevo, že na něj myslíte...

Sdílení zajímavých informací a zábavných momentů nás všechny sbližuje. Každý „like“ a každý komentář přináší pocit spojení, ať už jsme od sebe jakkoli daleko. Vytváříme tím svoji vlastní komunitu, která je plná života, zábavy a poznání.
ČASTO HLEDÁTE
mince a medaile z oblasti, která vás osobně zajímá. Možná vaši pozornost zaujmou právě tato témata:

zlatá mince
ZÁRUKY SPOKOJENOSTI
Při nákupu investičního zlata.

ZLATO SKLADEM
Držíme skladem 98% produktů. Prodejny zásobujeme 2x týdně!
VÝHODNÁ CENA
Nakupujte za velkoobchodní ceny. Sledujte naše slevové akce!
4 PRODEJNY
Jsme v Čechách, na Moravě i na Slovensku...
3 ČS. MINCOVNY
Dodáváme ražby Pražské mincovny, České mincovny i Mincovny Kremnica!...
22 let ZKUŠENOSTÍ
Pro vaši spokojenost pracuje tým 12ti specialistů...
GARANCE VÝKUPU
Co u nás koupíte, to u nás i prodáte...
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
4,9


Hodnotilo 8 sběratelů. Hlasovat mohou pouze přihlášení uživatelé!

ZLATÉ MINCE SOUČÁSTÍ ČESKÉHO KULTURNÍHO DĚDICTVÍ

Stránky Zlatemince.cz byly vybrány Národní knihovnou ČR jako kvalitní informační zdroj. Cílem jeho digitalizace Národní knihovnou je, aby byl uchován do budoucna a stal se součástí kulturního dědictví českého národa. Proto je obsah stránek Zlatemince.cz archivován několikrát ročně. Archivní záznam je součástí České národní bibliografie a katalogu NK ČR.

České mince a v Čechách vyráběné medaile jsou dokladem kulturní a technické vyspělosti národa. Jsou nositeli ideálů své epochy a dobovým poselstvím budoucím generacím.

České mince
ČASOPIS MINCE A BANKOVKY
Jediný v Čechách a na Slovensku. Získáte exkluzivně pouze u nás.

Jan Rolenc Specialista na slezské mince

K velkým znalcům historie slezského mincovnictví patří teprve čtyřiadvacetiletý student Jan Rolenc z Havířova.

O numismatiku se začal zajímat už v dětství, na slezské ražby se specializuje od roku 2008.

Sběratelství v jeho pojetí není pouhé statické hromadění mincí. Numismatik má mít především znalosti: o místě a době vzniku mince, o technologii tehdejší v ýroby i o historických souvislostech. To jsou pravidla, kterými se řídí student Slezské univerzity v Opavě Jan Rolenc. Sběratelství považuje za dynamický koníček, a proto, v ybaven fotoaparátem a poznámkov ým blokem, neváhá v yrážet do širokého okolí, aby navštěvoval historické objekty nebo pátral v zaprášených archivech. „Už jako dítě jsem obdivoval zahraniční mince, které vozili z dovolených většinou strýcové. Zlom nicméně nastal před osmi lety, kdy v Havířově otevřeli numismatickou prodejnu, a já jsem byl šokován, že třeba vídeňské feniky, mince z patnáctého století, se dají pořídit za pouhou stokorunu,“ zavzpomínal na událost, která odstartovala jeho odborný zájem. Právě zmíněné „drobáky“ se staly základem Janovy první sbírky, z níž mu ovšem dnes už mnoho nezbylo.

Celý článek naleznete v časopise Mince a bankovky č. 6/2012



RYBY RUDÉHO MOŘE V Izraeli ražené mince Republiky Palau

Pro Čecha nebo středoevropana je Republika Palau zcela jistě exotickou či dokonce rajskou zemí.

Palau je ostrovním státem ležícím 500 kilometrů východně od Filipín a tvoří jej na 250 ostrovů a ostrůvků o celkové rozloze 465 km čtverečních. Počet obyvatel se odhaduje na 21 265. hlavním městem je ngerulmud, ale největším městem země je koror s více než 11 tisíci obyvateli. Úředními jazyky jsou angličtina, palauština a status uznaného jazyka má i japonština. Palau je rozvojovou zemědělskou zemí, v níž důležitou roli hraje též rybolov.

Také turistika není pro Palau zanedbatelným zdrojem financí. Měnovou jednotkou Palau je americký dolar. Zemi roku 1935 anektovalo Japonsko a po druhé světové válce se v červenci 1947 staly Palauské ostrovy součástí poručenského území OSN Tichomořské ostrovy. Samostatný distrikt Palau byl poté OSN svěřen do správy USA. Roku 1981 získala tato země autonomii a v říjnu 1994 úplnou nezávislost. Tak se Republika Palau stala jedním z nejmladších nezávislých států světa.

Celý článek naleznete v časopise Mince a bankovky č. 5/2016.

VÍCE O ČASOPISU DALŠÍ ČLÁNKY
NEAKTIVNÍ COOKIES Vypnuté cookies nám nedovolují ladit tyto stránky dle vašich preferencí. Jejich aktivací nám umožníte lépe pečovat o vaše pohodlí. Více o cookies.
©2003-2024 Zlaté mince - Numismatika. Nejlevnější prodejce investičního zlata a drahých kovů v Čechách a na Slovensku. Dodáváme investiční zlato renomovaných švýcarských rafinérií. Zlaté slitky a mince nejvyšší ryzosti máme skladem v nadstandartním množství. Jsme smluvní partner České národní banky a Národnej banky Slovenska. Prodáváme a vykupujeme medaile, které razí Česká mincovna, Pražská mincovna nebo Mincovna Kremnica. Naši nabídku doplňují vybrané stříbrné mince a slitky značek Argor Heraeus a PAMP. Pořádáme on-line aukce mincí. Dovážíme sběratelské potřeby německé firmy Leuchtturm. Vydáváme časopis Mince a Bankovky. Sledujte kurz zlata. Využijte akční ceny. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování textů a fotografií je bez písemného souhlasu zakázáno.
RESPEKTUJEME VAŠE SOUKROMÍ.

Tyto stránky upravujeme pro vaše individuální požadavky pomocí cookies. Jsou bezpečné, bezplatné a umožňují nám 'ladit' tyto stránky a nabízet ve slevě zboží dle vašich osobních preferencí. K jejich použití je vyžadován váš souhlas. Více podrobností se dozvíte na stránce cookies ...