AKTUALIZUJTE STRÁNKU: Stiskem kláves F5 obnovíte plný obsah této stránky.
Zlaté mince Česká mincovna

Série 4 medailí - Rožmberkové Petr Vok - stříbro


Náhled - Série 4 medailí - Rožmberkové  Petr Vok - stříbro
VYPRODÁNO
dlohodobě nedostupné


NA ŽÁDANKU O ŽÁDANKÁCH
SPECIFIKACE
Sada 4 stříbrných pamětních medailí
Autor: Vitanovský
Rytec: Lubomír Lietava
Ražba: Česká mincovna

průměr: 34 mm
hmotnost: 16 g
ryzost stříbra: 999/1000 Ag
hrana: hladká s opisem
limit: 800 ks
emise: duben 2011

Rožmberkové - stříbro

Investiční zlato


jak získat vzácné, vyprodané mince


VÍTE, ŽE: Česká mincovna a.s. není státní podnik? Je to běžná, soukromá společnost. V Čechách žádná státní mincovna neexistuje! Obě české mincovny, Pražská i Česká splňují technické požadavky ČNB, kladené na ražbu oběhových mincí ČR.
ČNB prodává pamětní mince jen ve specializovaných prodejnách numismatiky.

KATEGORIE

České medaile ze zlata, stříbra, platiny Sady medailí ČR
Česká mincovna (Jablonec nad Nisou) Emisní plán ČM 2011

VÝHODY

Diskrétní balení zásilky
Plné pojištění zásilky v ČR i v SK

SPECIFIKACE

Sada 4 stříbrných pamětních medailí
Sádrový model: ak. soch. Michal Vitanovský
Rytec Lubomír Lietava
Ražba: Česká mincovna a.s.
Emitent: Česká mincovna a.s.
Emitentem není Česká národní banka!
Nejedná se o oficiální, státní emisi České republiky...

průměr: 34 mm
hmotnost: 16 g
ryzost stříbra: 999/1000 Ag
hrana: hladká s opisem
limit : 800 ks
emise: duben 2011
Provedení: Proof
Kód položky: CRM654

ČASTO VÁS ZAJÍMÁ
Česká mincovna není státní podnik? Není. Česká mincovna a.s. je soukromá firma. Zřizovatelem České mincovny (ČM) není ani Česká republika, ani Česká národní banka. V České republice navíc působí dvě české mincovny. Česká a Pražská mincovna. Obě jsou privátní mincovny, razící mince na zakázku.
Česká mincovna nevydává české mince? Ne. České mince vydává výhradně Česká národní banka, nikoliv Česká mincovna. Autentické české mince musí mít vyznačenu nominální hodnotu v platné české měně (Koruna česká, zk. Kč) Na českých pamětních mincích jsou uváděny nominální hodnoty: 200 Kč, 500 Kč, 2000 Kč, 2500 Kč, 5000 Kč a 10 000 kč. Největší česká mince zhotovená v jediném exempláři má nominální hodnotu 100 000 000 Kč.
Proč je na české minci cizí královna? Protože nejde o českou minci. Portrét anglické královny je jasným znamením, že se nejedná o českou minci. I když je motiv mince věnován českému tématu, nebo je mince vyražena v Čechách, nelze tyto exotické ražby vydávat za české mince. Ze zákona je českou mincí pouze mince vydaná Českou národní bankou. Popis a vyobrazení každé české mince je součástí sbírky zákonů. Dalším rozlišovacím prvkem nečeských mincí je nominální hodnota v Novozélandských dolarech nebo v měně ostrovního státu Samoa.
Kdo vykupuje mince České mincovny? Medaile České mincovny můžete nabídnout ke zpětnému odkupu přímo výrobci. Další možností, je vydražení medaile v elektronické aukci, které pořádáme v pravidelných intervalech. Poslední možností je výkup medaile za cenu drahého kovu. Medaile je v tomto případě předána do rafinérie k přetavení.


Další podobné medaile:
- Rožmberkové. Sada zlatých medailí

 

 

Petr Vok z Rožmberka (1. října 1539 – 6. listopadu 1611) - poslední člen šlechtického rodu Rožmberků. Mecenáš a znalec umění, významná postava českých dějin z období renesance.

Úmrtím Petra Voka v roce 1611 skončilo téměř čtyřsetleté panování slavného a mocného rodu Rožmberků. Petr Vok se narodil 1. října 1539 v Českém Krumlově. Vlády nad rožmberským panstvím se nicméně ujal až po smrti staršího bratra Viléma v roce 1592. Na rozdíl od něho se Petr příliš o politiku nezajímal, zato se proslavil jako zakladatel proslulé rožmberské knihovny, jejímž archivářem se stal Václav Březan. Ten svého pána charakterizoval takto: „Byl pán Petr Vok postavy spanilé, vyšší nežli pan Vilém, bratr jeho, vzezření libého, způsobů vážných, právě knížecích, promlouvání rozumného, milosrdný, přívětivý. A ač se hněval, však žádnému nelál a nezlořečil, než mírnými slovy domlouval. Pán veselý, šprýmovný, avšak v sešlosti všecken se na pobožnost oddal, rád pobožné knihy četl, slova božího poslouchal. Byl novýh věcí žádostivý a všelijakých umění a kumštů milovný, na něž velký náklad činil. A zvláště kochání a libost jměl v stavění, v čemž s panem bratrem svým se srovnal. Obyčej jeho byl více státi nežli seděti a procházeti se, takže i mladým s pánem setrvati bylo obtížné. Pán velmi udatný, smělý a poněkud opovážlivý v tom, že k divokým šelmám, nedvědům, lvům a koňům, psům směle šel bez strachu.“ Jako člen Jednoty bratrské se Petr Vok proti katolickým Habsburkům vymezoval a vždy se zasazoval o náboženskou svobodu v zemi. Vydání takzvaného Rudolfova majestátu (9. července 1609), který ji potvrdil, proto ze srdce přivítal. Petr Vok z Rožmberka zemřel 6. listopadu 1611 na zámku v Třeboni. Jeho tělo bylo uloženo do rožmberské hrobky v klášteře Vyšší Brod.


Investiční zlato

Erb Viléma z Rožmberka

Vilém z Rožmberka (10. března 1535 – 31. srpna 1592) – významný český politik a diplomat z rodu Rožmberků.

Vilém z Rožmberka se narodil na zámku Schützendorf v Rakousku, jako čtvrté dítě Jošta III. z Rožmberka a Anny z Rogendorfu. Už v roce 1551, kdy mu bylo šestnáct let, se ujal správy rozsáhlého rodového majetku. Ve stejném roce navštívil Itálii, která ho okouzlila renesanční kulturou i odlišným životním stylem. Vilém byl ostatně přesvědčen, že kořeny jeho rodu sahají právě do Itálie. Po návratu proto rozšířil rodový znak s červenou růží o stříbrné a červené pruhy se zlatým břevnem, které měly symbolizovat spříznění s italským rodem Orsini. Na zámku v Českém Krumlově, jenž si zvolil za rezidenční sídlo, zavedl chov medvědů. Ti měli připomínat původ jeho rodu, neboť medvědice se italsky řekne orsa. Tradice chovu medvědů se v Českém Krumlově dodržuje dodnes.

V roce 1570 se Vilém stal nejvyšším purkrabím pražským. Jako významný diplomat působil ve službách císařů Maxmiliána II. a Rudolfa II. Habsburského. Dva roky po jmenování byl Habsburky pověřen, aby vedl jednání, které pro ně mělo zajistit uvolněný polský trůn. Pro velkou část polské šlechty byla tato možnost nepřijatelná, Vilém však svým vystupováním udělal takový dojem, že byl sám navržen za královského kandidáta.

V dobách nepřítomnosti vládce byl Vilém domácími i zahraničními politiky považován za místokrále, což svědčí o důležitosti jeho postavení. Jako umírněný katolík byl tolerován i českými protestantskými proudy. Ač čtyřikrát ženatý, potomků se Vilém nedočkal. Po jeho smrti se správy rožmberského panství ujal jeho mladší bratr Petr Vok.

Investiční zlato

Patr Vok a Vilém z Rožmberka na známce České pošty

Kateřina z Ludanic (asi 1565 - 22. června 1601) – česká šlechtična. Manželka velmože Petra Voka z Rožmberka.

Přesné datum narození Kateřiny z Ludanic je zahaleno tajemstvím. Matka Johanka Meziříčská z Lomnice ji na svět přivedla na hradě Helfštýn kolem roku 1565, otcem byl Václav z Ludanic. Ten však záhy zemřel a Kateřininým poručníkem se stal hejtman moravského markrabství Zachariáš z Hradce.

V roce 1579 začala jednání o sňatku s Petrem Vokem z Rožmberka, kterému měla dívka dát následníka. Mladičká Kateřina, v té době ji mohlo být čtrnáct nebo patná let, se za tehdy jedenačtyřicetiletého šlechtice provdala 14. února 1580 na zámku v Bechyni. Po svatbě jí připadlo panství helfštýnské s městem Lipník nad Bečvou, jakožto dědictví po otci. Kateřina pocházela z českobratrského prostředí a svým přesvědčením ovlivnila i manžela, který se k bratrskému společenství choval velmi vřele a podporoval jej.

Potomka se nicméně tento nesourodý pár nedočkal a manželství tak nenaplnilo Petrovo očekávání. Ke všemu se u Kateřiny začala projevovat dušení choroba. Tolerantní Petr Vok se o nemocnou manželku přesto staral až do jejího skonu 22. června 1601. Kateřina z Ludanic je pohřbena v rodinné hrobce Rožmberků ve Vyšším Brodě.  

 

Investiční zlato 
Erby Petra Voka a Kateřiny z Ludanic

 

Vyberte si investiční zlaté slitky od renomovaných značek jako Argor-Heraeus, Pamp nebo Münze Österreich. Tyto značky jsou zárukou kvality a čistoty, což z nich činí ideální volbu pro investory. Argor-Heraeus je známý svou špičkovou technologií a precizním zpracováním. Pamp nabízí inovativní designy a vysokou estetickou hodnotu. Münze Österreich vyniká dlouholetou tradicí a spolehlivostí. Každý z těchto slitků představuje bezpečnou a hodnotnou investici, která ochrání vaše úspory před inflací a ekonomickou nestabilitou. Investujte s důvěrou do zlatých slitků od těchto předních výrobců.

Výkup zlata je u nás stejně snadný jako jeho prodej. Nabízíme rychlý a bezpečný proces, který zajišťuje, že získáte spravedlivou tržní cenu za vaše zlato. Naši odborníci posoudí kvalitu a ryzost vašeho zlata a nabídnou vám nejlepší možnou cenu. Celý proces je transparentní a probíhá bez zbytečných komplikací. Navštivte nás a přesvědčte se sami, jak snadno můžete prodat své zlaté slitky a mince.

Vídeňský filharmonik je bezpochyby korunní klenot evropských investičních mincí. Ražený z ryzího zlata, tato mince nejen září krásou, ale představuje i symbol finanční stability a jistoty. Její prestiž a hodnota ji činí nejžádanějším kouskem mezi investory, kteří ocení nejen estetickou hodnotu, ale také její schopnost chránit majetek před inflací a hospodářskými turbulencemi. Pokud hledáte spolehlivou investici s dlouhodobou stabilitou, Vídeňský filharmonik je volbou, která vám poskytne klidné spaní i v nejdynamičtějších časech na trhu.

Investiční slitky hmotnosti jedné troyské unce (1 Oz) tvoří základ investičního portfolia. Jsou kompaktní, snadno obchodovatelné a ideální pro diversifikaci investic do drahých kovů.

VYUŽIJTE NAŠI BEZPLATNOU LINKU

800 222 800
Pokud jsme na stránkách zlatemince.cz nezodpověděli všechny vaše otázky, zavolejte nám! Zeptejte se na vše, co byste rádi věděli. Na bezplatné telefonní lince 800 222 800 vám rádi vysvětlíme vše co vás zajímá. Bezplatná linka je v provozu každý pracovní den od 8:00 do 16:00 hod. Naši operátoři jsou připraveni odpovědět na všechny vaše dotazy.
Poradíme vám s výběrem vhodných mincí a slitků. Doporučíme vám vhodný reprezentativní dar pro vaše blízké, nebo obchodní partnery. Informujeme vás o aktuální ceně investičního zlata. Dozvíte se podrobnosti o vaší objednávce. Rádi odpovíme na vaše dotazy. Naši specialisté mají 21 let zkušeností s prodejem investičního zlata. Obraťte se na nás s důvěrou. Těšíme se na vaše zavolání.
POZNÁMKA
Medaile není zobrazena ve skutečné velikosti. Kliknutím na obrázek se zvětší.
K medaili je dodáván certifikát potvrzující její parametry. 
Do prodejní ceny se nyní promítá pohyb cen na trhu drahých kovů.

Série 4 medailí - Rožmberkové - Petr Vok 

Petr Vok z Rožmberka se do historie zapsal jako poslední ze šlechtického rodu Rožmberků. Jeho úmrtím v roce 1611 skončilo téměř čtyřsetleté panování tohoto slavného rodu. Petr Vok se narodil 1. října 1539 v Českém Krumlově. Vlády nad rožmberským panstvím se nicméně ujal až po smrti staršího bratra Viléma v roce 1592. Na rozdíl od něho se Petr příliš o politiku nezajímal, zato se proslavil jako zakladatel proslulé rožmberské knihovny, jejímž archivářem se stal Václav Březan. Ten svého pána charakterizoval takto: „Byl pán Petr Vok postavy spanilé, vyšší nežli pan Vilém, bratr jeho, vzezření libého, způsobů vážných, právě knížecích, promlouvání rozumného, milosrdný, přívětivý. A ač se hněval, však žádnému nelál a nezlořečil, než mírnými slovy domlouval. Pán veselý, šprýmovný, avšak v sešlosti všecken se na pobožnost oddal, rád pobožné knihy četl, slova božího poslouchal. Byl novýh věcí žádostivý a všelijakých umění a kumštů milovný, na něž velký náklad činil. A zvláště kochání a libost jměl v stavění, v čemž s panem bratrem svým se srovnal. Obyčej jeho byl více státi nežli seděti a procházeti se, takže i mladým s pánem setrvati bylo obtížné. Pán velmi udatný, smělý a poněkud opovážlivý v tom, že k divokým šelmám, nedvědům, lvům a koňům, psům směle šel bez strachu.“ Petr Vok z Rožmberka zemřel 6. listopadu 1611 na zámku v Třeboni. Jeho tělo bylo uloženo do rožmberské hrobky v klášteře Vyšší Brod.


Rožmberkové

1.  Petr Vok z Rožmberka
2.  Vilém z Rožmberka
3.  Kateřina z Ludanic
4.  Polyxena z Pernštejna




 

Investiční zlato
Rožmberkové
Společný rub medailí
 

 

 

Licní strany
medailí v provedení proof

Investiční zlato
Petr Vok z Rožmberka
 

Investiční zlato
Vilém z Rožmberka
 

Investiční zlato
Kateřina z Ludanic
 

Investiční zlato
Polyxena z Pernštejna

 

Polyxena z Pernštejna (1566 – 24. května 1642) – česká katolická šlechtična, dárkyně věhlasného Pražského Jezulátka. Čtvrtá, a poslední manželka Viléma z Rožmberka.

Polyxena byla dcerou českého šlechtice a nejvyššího kancléře českého království Vratislava II. z Pernštejna, matka pocházela ze Španělska. Za manželku si Polyxenu vybral Vilém z rodu Rožmberků, který byl stále bezdětný a doufal, že mu o třicet let mladší žena dá potomka. Nedočkal se však ani ve svém čtvrtém manželství. Cílevědomá Polyxena nechala na sebe zavčasu přepsat roudnické panství, které po smrti manžela v roce 1592 spadlo do jejího vlastnictví. Brzy se projevila jako dobrá hospodářka. Po smrti svého bratra a císařského vojevůdce Jana, který zahynul při obléhání Turky obsazené pevnosti Rába, převzala pod svou správu i panství Litomyšl. Zároveň se stala poručnicí jeho tří dětí.

Podruhé se vdala 23. listopadu 1603, a to za nejvyššího kancléře Zdeňka Vojtěcha Popela z Lobkovic. Tento uznávaný politik byl považován za představitele české katolické šlechty. Není divu, že v době před a pobělohorské oba manželé pevně stáli na straně katolíků. U paní Polyxeny našli po druhé pražské defenestraci útočiště z okna vyhození Vilém Slavata a Jaroslav Bořita z Martinic. Polyxena podporovala různé mnišské řády, v Roudnici založila kapucínský klášter, rázně však také na svých panstvích dokázala potlačit ohniska odporu proti katolizaci. Do historie se zapsala unikátním darem: klášteru bosých karmelitánů darovala sošku Jezulátka, která se dodnes nachází v pražském kostele Panny Marie Vítězné a je uctívána křesťany z celého světa. Sošku do Čech ze Španělska přivezla její matka.


DPH 21% v ceně

Prodej zboží s místem dodání mimo Českou republiku podléhá dle § 110 zvláštnímu režimu jednoho správního místa a daň z přidané hodnoty podléhá legislativě příslušného státu.

KREDIT
Kredit pro věrnostní program ZLATÉ MINCE
kód: CRM654 nákupem získáte +9,00 ZM


SDÍLEJTE S PŘÁTELI
Dnešní svět je propojený více než kdykoliv předtím a díky sociálním sítím můžeme sdílet své myšlenky, zážitky a objevy s přáteli po celém světě. Narazili jste u nás na něco zajímavého, překvapivého nebo zábavného? Podělte se o to s nimi! Není nic lepšího než přinést úsměv na tvář někoho jiného nebo obohatit jeho den novým poznatkem.

Nejde jen o zábavu – sdílením můžeme také informovat a vydělávat. Přemýšlejte o tom, jaký dopad může mít jedno kliknutí na tlačítko „sdílet“. Vaše známí se mohou dozvědět o věcech, o kterých by jinak možná nikdy neslyšeli. Můžete někoho inspirovat k zamyšlení, upozornit jej na důležitou novinku nebo jen prostě mu dát najevo, že na něj myslíte...

Sdílení zajímavých informací a zábavných momentů nás všechny sbližuje. Každý „like“ a každý komentář přináší pocit spojení, ať už jsme od sebe jakkoli daleko. Vytváříme tím svoji vlastní komunitu, která je plná života, zábavy a poznání.
ČASTO HLEDÁTE
mince a medaile z oblasti, která vás osobně zajímá. Možná vaši pozornost zaujmou právě tato témata:

Karel IV. T. G. Masaryk Svatý Václav český lev moravská orlice
ZÁRUKY SPOKOJENOSTI
Při nákupu investičního zlata.

ZLATO SKLADEM
Držíme skladem 98% produktů. Prodejny zásobujeme 2x týdně!
VÝHODNÁ CENA
Nakupujte za velkoobchodní ceny. Sledujte naše slevové akce!
4 PRODEJNY
Jsme v Čechách, na Moravě i na Slovensku...
3 ČS. MINCOVNY
Dodáváme ražby Pražské mincovny, České mincovny i Mincovny Kremnica!...
22 let ZKUŠENOSTÍ
Pro vaši spokojenost pracuje tým 12ti specialistů...
GARANCE VÝKUPU
Co u nás koupíte, to u nás i prodáte...
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
4,9


Hodnotilo 7 sběratelů. Hlasovat mohou pouze přihlášení uživatelé!

ZLATÉ MINCE SOUČÁSTÍ ČESKÉHO KULTURNÍHO DĚDICTVÍ

Stránky Zlatemince.cz byly vybrány Národní knihovnou ČR jako kvalitní informační zdroj. Cílem jeho digitalizace Národní knihovnou je, aby byl uchován do budoucna a stal se součástí kulturního dědictví českého národa. Proto je obsah stránek Zlatemince.cz archivován několikrát ročně. Archivní záznam je součástí České národní bibliografie a katalogu NK ČR.

České mince a v Čechách vyráběné medaile jsou dokladem kulturní a technické vyspělosti národa. Jsou nositeli ideálů své epochy a dobovým poselstvím budoucím generacím.

České mince
ČASOPIS MINCE A BANKOVKY
Jediný v Čechách a na Slovensku. Získáte exkluzivně pouze u nás.

Valdštejn Portrétování generalissima

Samotné příjmení, bez křestních jmen, titulů a hodností, zcela postačí, aby oživilo temnou, monumentální postavu našich a evropských dějin.

Nikdo z historiků, zabývajících se třicetiletou válkou, nemohl pominout Albrechta Václava Eusebia z Valdštejna, knížete Frýdlandského a vévodu Meklenburského, císařského nejvyššího polního hejtmana, generála Oceánského a Baltického moře, držitele řádu Zlatého rouna. A přesto zbývá v interpretacích jeho osobnosti něco nedopovězeného, co tam už asi zůstane trvale.

Na začátku nic nenasvědčovalo, že se Valdštejn v ymaní z osudu odpovídajícího jeho nepříliš nadějné v ýchozí pozici. Pocházel sice ze starého českého panského rodu, ale neměl majetek, který by stál za řeč, ani spolehlivou protekci. Ze životních cest, které se člověku v jeho situaci nabízely, si v ybral tu vojenskou. Na uherském bojišti, na samém začátku 17. století, získal ve srážkách s Turky základní znalosti vojenského řemesla. Jako profesionální válečník, „krýksman“, je pak v následujících letech využívala dál rozvíjel. Jeho ctižádostivá povaha se však nemohla spokojit s nějakou průměrnou kariérou, a proto se rozhodl prosadit za každou cenu. Jedním z důležitých kroků na této cestě byla konverze ke katolické víře, jiným pak svatba s bohatou, o pár let starší vdovou, a dalším logickým krokem bylo získání plukovnického patentu. V hodnosti plukovníka ho také zastihl počátek stavovského povstání proti Ferdinandu II. K vůdcům povstání cítil silnou nedůvěru a další v ý voj ho přesvědčil, že to byla nedůvěra oprávněná. Svůj Rubikon překročil roku 1619, když ujel do Vídně k císaři i s pokladnou moravských stavů. Vsadil všechno na úspěch císařské strany a jeho sázka v yšla. Časem mu dala vše po čem toužil, slávu, respekt, tituly, moc i bohatství. Neukojitelná ctižádost mu nakonec přinesla také smrt z rukou spiklenců, plnících tak císařovo tajné přání.

Celý článek naleznete v časopise Mince a bankovky č. 1/2013



KRVAVÉ AFRICKÉ ZLATO

Krugerrand

V roce 2017 oslavil své 50. výročí jihoafrický . Ražbě nejstarší zlaté investiční mince předcházela největší zlatá horečka světa, válka a tvrdé politické boje. dokázal ovládnout mezinárodní trhy s drahými kovy, aby se v 80. letech stal obětí ekonomických sankcí. Jeho úspěch inspiroval další státy k ražbě zlatých investičních mincí.

Zlatá horečka a Búrská válka
Historie u začíná roku 1884 pr vním nálezem zlata ve Witwatersrandu, kvarcitovém hřebenu táhnoucím se 60 mil od východu k západu severně od Johannesburgu. V čer venci 1886 nalezl George Harrison na farmě v Langlaagte hlavní žílu a přihlásil svůj zábor u vlády Suid Afrikaanse Republiek. Začala největší zlatá horečka na světě. Zpráv y o nálezu se rychle rozšířily a do Jižní Afriky zamířili prospektoři od Austrálie po Kalifornii. Vše probíhalo několik let poklidně, ale prezident Jihoafrické republiky (často označované jako Transvaal) Paul Kruger měl obav y, že přicházející cizinci brzy přev ýší počtem původní búrské osadníky. Byly uvaleny v ysoké daně na dynamit prodávaný cizincům, ale to pouze pobouřilo horníky a dalo Britům záminku zabrat zlatonosná pole pro sebe. Konflikt vyeskaloval v Druhou Búrskou válku, která skončila kapitulací Búrů roku 1902. Britské impérium anektovalo nezávislé búrské republiky Transvaal a Oranžský svobodný stát a desítky tisíc vzpurných Búrů a jejich rodin uvěznilo v koncentračních táborech.

Celý článek naleznete v časopise Mince a bankovky č. 2/2018.

VÍCE O ČASOPISU DALŠÍ ČLÁNKY
NEAKTIVNÍ COOKIES Vypnuté cookies nám nedovolují ladit tyto stránky dle vašich preferencí. Jejich aktivací nám umožníte lépe pečovat o vaše pohodlí. Více o cookies.
©2003-2024 Zlaté mince - Numismatika. Nejlevnější prodejce investičního zlata a drahých kovů v Čechách a na Slovensku. Dodáváme investiční zlato renomovaných švýcarských rafinérií. Zlaté slitky a mince nejvyšší ryzosti máme skladem v nadstandartním množství. Jsme smluvní partner České národní banky a Národnej banky Slovenska. Prodáváme a vykupujeme medaile, které razí Česká mincovna, Pražská mincovna nebo Mincovna Kremnica. Naši nabídku doplňují vybrané stříbrné mince a slitky značek Argor Heraeus a PAMP. Pořádáme on-line aukce mincí. Dovážíme sběratelské potřeby německé firmy Leuchtturm. Vydáváme časopis Mince a Bankovky. Sledujte kurz zlata. Využijte akční ceny. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování textů a fotografií je bez písemného souhlasu zakázáno.
RESPEKTUJEME VAŠE SOUKROMÍ.

Tyto stránky upravujeme pro vaše individuální požadavky pomocí cookies. Jsou bezpečné, bezplatné a umožňují nám 'ladit' tyto stránky a nabízet ve slevě zboží dle vašich osobních preferencí. K jejich použití je vyžadován váš souhlas. Více podrobností se dozvíte na stránce cookies ...