Zlato Mince

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Společnosti Zlaté Mince Numismatika

ČESKÉ DUKÁTY 2008 - NOVÉ INVESTIČNÍ MEDAILE Z RYZÍHO ZLATA.

Praha 4. září 2008

Zlaté Mince - Numismatika vydává novou sérii investičních medailí z ryzího zlata věnovanou národním motivům z české historie. Sérii tvoří čtyři medaile různé velikosti.

Dukát s motivem praotce Čecha, dvoudukát věnovaný kněžně Libuši, pětidukát s Přemyslem Oráčem a největší desetidukát se sv. Václavem jsou raženy z ryzího zlata. Autorem výtvarných návrhů všech medailí je vynikající český umělec, akademický sochař Vladimír Oppl, proslulý autor mezinárodně oceněné "nejkrásnější mince na světě". Rytecké úpravy provedl pan Lubomír Lietava. Ražbu provedla Česká mincovna v Jablonci nad Nisou.

Medaile se prodávají v sadě i samostatně.

Medaile s praotcem Čechem a horou Říp má průměr 16 mm a váží 3.11 gramu, 1/10 troyské unce. Prodává  se v ceně 3500 Kč. Náklad je omezen na 2000 ks.

Medaile věnovaná kněžně Libuši má průměr 22 mm a váží 7.78 gramu, 1/4 oz. Prodává  se v ceně 7000 Kč. Náklad je omezen na 1500 ks.

Medaile s mýtickým zakladatelem přemyslovské dynastie Přemyslem Oráčem má průměr 28 mm a váží 15.56 gramu, 1/2 oz. Prodává  se v ceně 12500 Kč. Náklad je omezen na 1250 ks.

Medaile se svatým Václavem má průměr 37 mm a váží 31.1 gramu, 1 oz. Prodává  se v ceně 26450 Kč. Náklad je omezen na 750 ks.

Medaile byly vydány pouze v  provedení špičková kvalita (tzv. proof) pro náročné zákazníky. Mají mincovní pole leštěné do vysokého lesku a matovaný reliéf. Jejich hrana je hladká.. Všechny medaile jsou raženy ze zlata nejvyšší ryzosti 999,9/1000 Au.

K medailím je dodáván certifikát. Počet vydaných medailí je přísně omezen. Česká veřejnost si může tyto medaile prohlédnout poprvé na výstavě Sběratel 2008, 12. záři na pražském výstavišti.

Marketingový ředitel Pavel Trtík o nových medailích říká:
"Nové medaile ražené v různých velikostech jsou zajímavé i tím, že zákazníci si mohou vybrat medaili, která svou velikostí a cenou odpovídá přesně jejich potřebám. Jsou proto více dostupnější."

Medaile lze zakoupit ve specializovaných prodejnách Zlaté Mince - Numismatika v Praze v budově Obecního domu a ve Vsetíně v budově Komerční banky, případně objednat na jejich internetových stránkách s adresou www.Zlate-Mince.cz. Zde si mohou zájemci také prohlédnout jejích fotografie, nebo zjistit další údaje a zajímavosti o této nové ražbě.

Mám rád ZLATÉ MINCE .CZ
©2003-2024 Zlaté mince - Numismatika. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování textů a fotografií je bez písemného souhlasu zakázáno.